Знайдено уламки судна, на якому Колумб міг відкрити Америку

mia для розділу новини / 15.05.2014, 15:29 / Джерело

Археологи, ймовірно, знайшли уламки знаменитого флагману Христофора Колумба, — Санта-Марія. Судно лежить на дні моря, неподалік від північного узбережжя Гаїті.

Поки що археологи не входили в корабель, обмежившись фотографіями та вимірюваннями. Проте порівняння результатів нового дослідження з результатами попередніх досліджень, присвячених можливому місцю затоплення судна, а також аналіз щоденника самого Колумба, привели вчених до висновку, що уламки корабля, найімовірніше, належать Санта-Марії — флагманському кораблю, на якому Колумб відкривав Америку. Місце затоплення, течії, розміри уламків судна — все відповідає судну Колумба. Правда, на жаль, всі ключові матеріальні докази, наприклад гармати, були розграбовані до того, як археологам вдалось знайти корабель.

Вчені розраховують, що повноцінні пошуки на місці затоплення корабля забезпечать перше морське археологічне свідоцтво, що відноситься до відкриття Америки Колумбом. Якщо вони пройдуть благополучно, а всередині судно виявиться ще досить міцним, з часом його можуть перевести в музей на Гаїті і виставити на загальний огляд.

Нагадаємо, що саме Санта-Марія була флагманським кораблем Христофора Колумба, коли він відкрив Америку. Судно було побудовано в другій половині XV століття і найнято Колумбом в 1492 році. Через майже 4 місяці воно налетіло вночі на риф, через що його довелось кинути. З частини уламків корабля був побудований форт, який став першим європейським поселенням в Америці.