Знайдено 1700-річний музичний інструмент, який досі працює

mia для розділу новини / 27.04.2018 / Джерело

Нещодавно в російській частині Алтайських гір було знайдено дримбу, яка, незважаючи на поважний вік — інструменту більше тисячоліття, — досі придатна для створення музики.

«Працездатний» музичний інструмент відшукався серед п'яти дримб, знайдених археологами в поселеннях Чултуков Лог-9 та Черемшанка, розташованих на території сучасної Республіки Алтай.

Андрію Бородовському, професору з Інституту археології та етнографії Сибірського відділення Російської академії наук, який більше 20 років досліджує ці інструменти, пощастило особисто зіграти на дримбі з Черемшанки.

Знайдені інструменти, ймовірно, були виготовлені майстрами з ребер корів чи коней, і датуються 1700 роками тому, тобто належать до періоду, коли гуни та їх нащадки контролювали більшу частину Центральної Азії. Племена, які в ті часи населяли цей регіон, були кочовими та переміщувались по сучасним Монголії, Казахстані, північно-східному Китаї та півдні Росії.

Дримба, на якій зіграв Бородовський, має близько 11 см у довжину і 8,5 см в ширину. Інструменти, виготовлені алтайськими майстрами, відрізняються від інших стародавніх інструментів Центральної Азії. Майстри в Монголії та російській Республіці Тива використовували для виготовлення дримб інші матеріали, такі як роги оленів.

Хоча новознайдені дримби були створені більше тисячоліття тому, вони виглядають досить сучасними в порівнянні з найстарішими відомими музичними інструментами світу — 43-тисячорічними флейтами, зробленими з пташиної кістки та мамонтового бивня, які були знайдені в печері на півдні Німеччини.

На думку Бородовського, дримба з Черемшанки звучить як флажолет, схожий на флейту інструмент епохи Відродження.