Знайдені найдавніші штани

mia для розділу новини / 11.06.2014, 15:20 / Джерело

Німецькі археологи під час розкопок в західному Китаї знайшли найдавніші на даний момент штани — вони були зшиті приблизно 3300—3000 років тому.

Стародавні штани з прямими штанинами і розширеною верхньою частиною нагадують сучасний одяг для верхової їзди. Вони пошиті з трьох частин вовняної тканини — по шматку на кожну ногу і вставка між ніг. Ноги прикрашені візерунком, а на талії присутні зав'язки. Археологи називають винахід штанів «революційним досягненням в історії створення одягу».

Судячи з усього, двоє чоловіків, які були вдягнені у знайдені під час розкопок штани, були одночасно і воїнами і пастухами. Серед похованих з одним із них предметів були прикрашене шкіряне сідло і бойова сокира. Це відкриття підтверджує теорію про те, що скотарі-кочівники в Центральній Азії придумали штани, щоб забезпечити захист тілу і свободу рухам під час верхових подорожей і військових дій. До цього і європейці і азіати використовували або різноманітні туніки і халати, або комбінації з верхньої частини, пов'язки на стегнах і гетрів. На думку вчених, люди стали їздити верхи близько 3400 років тому, а штани почали шити незабаром після цього, причому спочатку в більш вологих регіонах, де вони не збереглись через клімат.

Нагадаємо, що кілька років тому у Вірменії було знайдено найдавніший шкіряний черевик, якому цілих 5500 років. Завдяки стабільно прохолодному і сухому повітрю в печері Арені, де була зроблена знахідка, черевик відмінно зберігся — вціліли навіть шнурки. А найстарішим відомим взуттям вважаються сандалі з рослинного матеріалу, яким близько 8 тис. років. Сандалі були знайдені у печері в Міссурі близько 50 років тому.