Вкотре визначено місце народження Христофора Колумба

mia для розділу новини / 17.10.2012, 13:42 / Джерело
Портрет Колумба роботи Себастьяно дель Пьомбо
Портрет Колумба роботи Себастьяно дель Пьомбо

Іспанські вчені визначили нове місце народження Христофора Колумба. Припускають, що це острів Ібіца у східних берегів Іспанії. Однак стверджувати щось напевно поки рано. За останні п'ятдесят років не раз одне припущення змінювало інше: Генуя, Португалія, Галісія... Але де похований відомий мандрівник – теж справа темна.

Ось вже сто років не вщухають суперечки навколо питання про місце поховання Христофора Колумба (1446-1506). На право володіти останками знаменитого мореплавця претендують Іспанія і Домініканська Республіка. Поставити крапку в їх суперечці поки не може навіть аналіз ДНК.

Колумб помер в місті Вальядолід (Іспанія), але в заповіті просив поховати себе на острові Еспаньола (Гаїті), відкритого ним в 1492 році. Волю мандрівника вдалось виконати тільки в 1540 році.

Друзі та родич перевезли останки в кафедральний собор Санто-Домінго – майбутньої столиці Домініканської Республіки. До цього більше тридцяти років тіло Колумба покоїлось в кафедральному соборі Святої Марії в Севільї. У 1586 році іспанську частину Гаїті взяв в облогу англійський флот. Побоюючись, що останки знатних іспанців можуть піддатись оскверненню, місцевий єпископ стер імена з усіх гробів, що стояли в підвалі собору. Потім написи відновили, але, судячи з усього, на око.

У 1785 році Санто-Домінго перейшов під управління французів. Залишаючи місто, іспанці зажадали видати їм труну з прахом Колумба. Їх впустили в підземелля собору, де вони знайшли свинцевий саркофаг з ім'ям знаменитого співвітчизника, і відправили його до Севільї. Однак в 1877 році, під час реставрації кафедрального собору Санто-Домінго, робітники натрапили на труну з написом: «Гідний і просвічений сеньйор Крістобаль Колон». Нещодавно зробили аналіз ДНК останків, які зберігаються в Севільї, і ще раз засмутили іспанців – у них не Колумб. Дослідити ж ДНК останків, що знаходяться в Санто-Домінго, поки не виходить: влада Домініканської Республіки не дає на це дозволу. Їх можна зрозуміти: головне доведено – у іспанців Колумба немає.