Визначено вік «Гробу Господнього»

mia для розділу новини / 30.11.2017 / Джерело

Гробниця, в якій, за легендою, було поховано тіло Ісуса Христа, датована майже 1700 роками тому.

Чи дійсно гробниця колись містила тіло Ісуса, невідомо. Вапнякове ложе датується майже 300 роками після його смерті. Крім того, в ряді інших місць також стверджують, що саме у них знаходиться «Гроб Господній».

Гробниця Ісуса оточена каплицею (її ще називають едикулою або кувуклією), розташованою у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. За легендою, Єлена, мати римського імператора Костянтина Великого, що правив у 306-337 роках, стала ініціатором побудови храму близько 327 року. Костянтин легалізував християнство по всій Римській імперії і нібито й сам став християнином, перш ніж помер. За легендою, римляни захищали могилу Ісуса, побудувавши над нею каплицю, а також храм. Цей храм було зруйновано, відремонтовано та перебудовано кілька разів протягом останніх 1700 років.

Сьогодні едикула перебуває у поганому стані. Для її збереження, команда вчених, частину яких підтримує National Geographic Society, проводить роботи у каплиці і самій могилі. В ході цих робіт археологи відкрили гробницю Ісуса вперше за декілька століть — вона була запечатана принаймні з 1555 року для запобігання пошкодженням з боку відвідувачів. Дослідники знайшли залишки того, що, як видається, є вапняковим ложем, на якому, за легендою, мало лежати тіло Христа.

Аналіз показав, що ложе було споруджено близько 345 року — під час чи незабаром після царювання Костянтина Великого. «Очевидно, що ця дата вказує на те, що зробив Костянтин», — говорить археолог Мартін Біддл, який докладно дослідив могилу.

Сьогодні Храм Гробу Господнього є місцем паломництва для християн.

Коли роботи по збереженню будуть завершені, вчені сподіваються, що мармурове облицювання, яке приховує гробницю, буде замінено матеріалом, який дозволить відвідувачам бачити гробницю всередині.