В Індонезії знайшли найдавніші наскальні малюнки

mia для розділу новини / 09.10.2014 / Джерело

Вчені знайшли, ймовірно, найдавніші зразки печерного живопису, зроблені людиною. Зображення знаходяться на індонезійському острові Сулавесі. Досі настільки древні зображення, зроблені людиною, знаходили лише на території Західної Європи. За словами дослідників, відкриття печерного живопису в Індонезії змінює уявлення про те, як людство навчилось малювати.

Вчені з Австралії та Індонезії встановили вік схожих на сталактити наростів вапняку, сформованого на малюнках, що зображають людські руки. Серед петрогліфів в печерах Сулавесі археологи виділяють малюнки диких копитних тварин і трафаретні малюнки кистей рук, зроблені шляхом видування фарби навколо притиснутою до скелі долоні. За розрахунками дослідників, найдавніший із знайдених там малюнків був зроблений близько 40 000 років тому.

Становлення людини

Співробітник австралійського університету Гріффіта Махім Оберт, який визначив вік індонезійських малюнків, повідомив, що один з них може бути найдавнішим з усіх раніше знайдених.

«Зображення руки було зроблене щонайменше 39 000 років тому. Це найдавніше зображення, зроблене за шаблоном. Поруч із ним знаходиться малюнок свині, виконаний як мінімум 35 400 років тому. Це один з найдавніших прикладів реалістичного живопису, а, може, і найдавніший», — сказав він. В печерах також є малюнки, зроблені 27 000 років тому, з чого можна припустити, що люди, які там жили, малювали протягом щонайменше 13 000 років.

Мистецтво і здатність думати в категоріях абстрактних понять є тими факторами, які відрізняють нас від інших тварин. Завдяки ним ми навчились використовувати вогонь, придумали колесо і багато іншого, через що людина піднялась над усім іншим світом. Поява мистецтва є однією з тих важливих віх, які вказують на становлення людини в сучасному розумінні. Оцінка віку появи малюнків на Сулавесі змусить по-новому поглянути на еволюцію людини.