Уламки трьох суден часів Римської імперії знайдено біля узбережжя Єгипту

mia для розділу новини / 28.11.2017 / Джерело

Уламки трьох суден часів Римської імперії були знайдені неподалік від узбережжя Александрії, повідомляє влада Єгипту.

Окрім уламків, водолази знайшли кришталевий бюст Римської епохи, три золоті монети часів правління імператора Августа та ритуальний корабель, який, ймовірно, був присвячений богу Осірісу. Залишки дерев'яних дошок та кераміки вказують на четверте затонуле судно, яке ще очікує на відкриття.

Єгипетська рада старожитностей та Європейський інститут підводної археології (IEASM) ведуть розкопки біля узбережжя Александрії ще з вересня. Води Александрії багаті на скарби зі стародавніх міст, які затонули сотні років тому, внаслідок різних чинників, таких як підйом рівня моря, землетруси та приливні хвилі.

Протягом останніх трьох десятиліть французький підводний археолог Франк Годдіо, директор IEASM, керував експедицією з пошуку підводного міста Іракліон, яке було головним портом Єгипту, перш ніж Александрія була заснована у 331 році до н.е. Команда Годдіо також відкрила залишки міста Канопус, що славилось своїми святинями, а також затонулу частину стародавньої Александрії, яка отримала назву Портус Магнус.

На цих майданчиках дайвери знайшли десятки потонулих кораблів, кам'яні статуї єгипетських богів та фараонів (деякі — висотою 4,9 метра), а також більш ефемерні залишки стародавнього життя, такі як сліди тварин у ґрунті.