Єгиптяни варили пиво у Тель-Авіві 5000 років тому

mia для розділу новини / 31.03.2015, 17:44 / Джерело

Репутація Тель-Авіва, як міста, гостинного до експатріантів, можливо, бере свій початок 5000 років тому. За новими археологічними даними, в епоху бронзи єгиптяни варили пиво там, де сьогодні знаходиться центр Тель-Авіва.

Коли археологи проводили рятувальні розкопки перед будівництвом нових офісних будівель вздовж вулиці Амасгер, вони знайшли 17 стародавніх ям, які використовувались для зберігання продуктів, як повідомляє Управління старовини Ізраїлю (Israel Antiquities Authority, IAA).

Ями містили кераміку в єгипетському стилі, яка датується першим періодом ранньої бронзової доби (EB I), що тривав впродовж 3500—3000 років до н.е.

«З попередніх розкопок в регіоні ми знали, що тут знаходиться стоянка ранньої бронзової доби, але ці розкопки — наше перше свідчення єгипетської присутності в тогочасному центрі Тель-Авіва», — говорить Дієго Баркан, археолог, який проводив розкопки від імені IAA.

Баркан та його колеги знайшли сотні фрагментів кераміки, зокрема уламки великих керамічних резервуарів, які традиційно використовуються для підготовки пива — головного продукту єгипетської дієти.

Глина, яка використовувалась для виготовлення цих резервуарів, змішувалась з соломою або іншими органічними матеріалами, які виступали зміцнювальними агентами. Цей метод не використовувався місцевою гончарною індустрією Ізраїлю, але зміцнені соломою баки були знайдені раніше на інших єгипетських розкопках, пояснює Баркан.

«Це також наше найпівнічніше свідчення єгипетської присутності в першому періоді епохи ранньої бронзи, — говорить Баркан. — Досі ми знали тільки про єгипетську присутність в Північному Негеві і південній прибережній рівнині, тому північна точка єгипетської окупації збігалась з Азором. Тепер ми знаємо, що вони також високо оцінили те, що міг запропонувати регіон Тель-Авіву, і що вони добре тямили в тому, як випити келих пива, так само, як і жителі Тель-Авіву сьогодні».

Археологи повідомляють, що вони також знайшли 5000-річні кістки дикого кабана, вівці та кози на місці розкопок, а також бронзовий кинджал і кам'яні знаряддя, вік яких сходить до 6000 років тому, в період енеоліту.