3000-річний дерев'яний протез знайдено у єгипетської мумії

mia для розділу новини / 11.07.2017 / Джерело

Дерев'яний протез великого пальця ноги виявлено у 3000-річної мумії жінки, знайденої на стародавньому єгипетському місці поховання. Дослідники вважають цей палець одним із найстаріших протезів у світі.

Подальше дослідження розкрило ще більше інформації про єдиний у своєму роді артефакт і час, з якого він прийшов. Технології, такі як сучасна мікроскопія, рентгенівське випромінювання та комп'ютерна візуалізація, дозволили групі дослідників визначити матеріали та методи, які використовувались для виготовлення протезу.

Наприклад, як виявило ще не опубліковане дослідження, дерев'яний палець був кілька разів переобладнаний. Виходячи з ретельної конструкції стародавнього протеза, дослідники визначили, що носій — дочка священика — хотів, щоб палець виглядав природно і його було зручно носити.

«Штучний палець початку першого тисячоліття до н.е. свідчить про досвідченість майстра, який був дуже добре знайомий з фізіогномікою людини, — сказано у дослідженні. — Технічне ноу-хау особливо добре спостерігається у рухливості протеза та міцній структурі ремінця».

Протез початку залізної доби був знайдений у могилі некрополя Шейх Абд ель-Курна, розташованого на захід від Луксора, Єгипет. За словами дослідників, могила входила до поховань, побудованих для знаті — людей, близьких до королівської сім'ї. Незважаючи на те, що могила була розграбована, тут було виявлено багато археологічних знахідок, і дослідники відтворюють «життєві історії» людей, які користувались стародавніми предметами.