Як змінилась світова картина релігійності за останні 50 років?

mia для розділу інфографіка / 09.09.2013 / Джерело

Релігійні доктрини можуть практично не змінюватись протягом тисячоліть, але кількість людей в різних куточках планети, які практикують ту чи іншу релігію, може сильно відрізнятись вже в інтервалі кількох років.

Працівники дизайнерського агентства Accurat виконали велику роботу, візуалізувавши дані World Religion Data Report, в якому була представлена детальна інформація про віросповідання у всьому світі з 1960 по 2010 рік. В результаті з’явилась карта, яка досліджує глобальну релігійну еволюцію за останні 50 років, враховуючи чисельність населення, релігійний склад та зміни в релігійному складі для кожної країни світу.

Враховуючи велику кількість даних, інфографіку трохи важко читати, але редакція сайту Минуле.COM адаптувала її для вас українською мовою. Кожен номер і відповідна фігура являє собою країну. Фігури відрізняються за кольорами, які представляють різні релігії: якщо в країні є явно переважаюча релігія, тобто більш ніж 50 відсотків населення ідентифікує себе з цією релігійною групою, фігура заповнена одним кольором. В іншому випадку, вона розділена на декілька кольорів. Чим більша фігура, тим більше населення відповідної країни. Ліворуч релігії і населення країн в 1960 році, праворуч — в 2010 році.

На жаль, інфографіка не показує відносні зміни в релігійній картині, які важко побачити у зв’язку з ростом чисельності населення Землі, лише абсолютні зміни, які, тим не менш, все одно вражають. Хоча для зручності біля фігур деяких країн стоять сірі цятки — ця відмітка свідчить про те, що зміни релігійного складу в такій країні перевищують 40%.

В нижній частині інфографіки ви можете побачити, як за останні 50 років змінилась релігійна картина у світі в цілому. Ви побачите збільшення числа людей, які сповідують іслам та католицтво. Кількість послідовників решти релігій, здається, перебуває на колишньому рівні, але враховуючи фактор значного збільшення кількості населення, очевидне зменшення відносної популярності цих віросповідань порівняно з 1960 роком.