Японія

Чому самураї робили харакірі?

21.11.2017, 17:27
Про традиції ритуалу сеппуку і про те, кому належало тіло самурая.

Кімоно — те, що носять

11.08.2014, 19:49

Японкам, якими б великими модницями вони не були, рідко пасує західний одяг, що вже приховувати. Втім, з точки зору західних цінителів, приховувати там якраз є що: невиразні талію і стегна, маленькі груди і досить короткі ноги. Уявлення про красу у кожного народу свої. І те, що на Заході завжди вважалось недоліком, в японській традиції цінувалось як достоїнство, яке прагнули довести до досконалості. Опуклості і вигини з досконалістю були несумісні: японки здавна стягували свої маленькі груди, щоб вони були зовсім непомітними, а на талію, навпаки, намотували побільше тканини. Силует набував прямизни свічки.

Історія чайного пакетика

25.10.2013, 18:09

Не обов'язково бути дворянином, майстерно володіти мечем або здійснювати подвиги, щоб стати лицарем британської імперії. Іноді важливіше розбиратися в чаї.

Японська тілесна культура

22.10.2013, 13:46

Які комплекси в процесі модернізації долало японське суспільство другої половини XIX століття, як вплинула на розвиток антизахідних настроїв відмова від включення пункту про расову рівність, які нові категорії краси вводили японські письменники, і яке значення має тілесний фактор у розвитку культури, розповідає доктор історичних наук Олександр Мещеряков.

Категорія «хадзі»

30.09.2013, 13:42

Яких змін зазнала категорія совісті в європейському світі? Як вплинуло конфуціанство на японську культуру? І яку роль категорія хадзі грає в сучасній Японії? Про це розповідає доктор історичних наук Олександр Мещеряков.

Запозичення в японській культурі

05.09.2013, 11:03

В чому особливість сучасного способу життя японців? Яка історія розвитку відносин між Японією та західним світом? І як проходив процес запозичень елементів європейської культури? Про це розповідає доктор історичних наук Сергій Арутюнов.

Майко (учениця гейші) з охагуро і зачіскою сакко в останній день її учнівства

Охагуро: традиція чорніння зубів

04.09.2013, 13:43

В Середньовічній Японії чоловіки та жінки навмисно фарбували свої зуби в чорний колір.