Мексика

Царська влада у Паленке

14.10.2015, 17:21
Про Храм написів, жертвоприношення богам і пророцтва майя.

Ранні держави стародавніх майя

24.09.2015, 13:03

Особливістю культури та суспільного устрою майя протягом всієї їх історії була відсутність єдиної та централізованої держави. Для архаїчних цивілізацій децентралізація та існування великої кількості політичних угрупувань — звична справа, достатньо згадати стародавню Месопотамію. Але як при такій специфічній територіальній організації та політичній роздрібненості майя вдавалось підтримувати єдність культури?

Ранні землероби Месоамерики

24.10.2014, 19:17

Першими поселенцями на території Месоамерики були мисливці та збирачі, які прийшли з території Північної Америки. В Новий світ вони потрапили через Берингію — затонулий сухопутний міст, який з’єднував Азію та Америку в льодовикову епоху. Месоамерика, перш за все центральна Мексика, — це один з тих цікавих регіонів, з приводу яких серед археологів досі тривають дискусії. Перше дискусійне питання — коли, власне, почалось заселення Месоамерики?

Сомбреро — у затінку великих полів

29.05.2014, 10:34

Історики костюму розходяться в думках щодо походження головного капелюха Мексики. Відомо одне: у індіанців нічого подібного не було. Прабатьки сомбреро припливли з Іспанії, в XVI столітті, а потім розлетілись по всій нинішній Мексиці, осідаючи в різних куточках і набуваючи місцевих рис. В країні з таким щедрим сонцем капелюх, який дає у відповідь щедру прохолоду, не міг не прижитись. Адже назва «сомбреро» походить від іспанського слова sombra, тобто «тінь».