Італія

Стародавні греки боялися зомбі

19.06.2015, 15:23

Стародавні греки не сумнівалися в тому, що мертві можуть ожити. На одному з античних кладовищ археологи знайшли цьому підтвердження: могили були надійно укріплені, щоб мерці не вийшли на поверхню.

Образи інквізиції

16.06.2015, 18:55

Інквізиція — інститут католицької церкви, який займався переслідуванням єресі і взагалі злочинів проти християнської віри, які розумілись досить широко. Скажімо, простим блудом, подружньою зрадою інквізиція не займалась, але заперечення того, що блуд — це гріх, або любовна магія, або содомія і зоофілія, які порушували «природний порядок», — все це підпадало під її юрисдикцію. Іноді те, з чим вона боролась, доречно назвати інакомисленням.

Проблема піфагорійських книг Нуми

10.06.2015, 14:04

У 181 році до н. е. один римлянин копав свій город і несподівано під його заступом щось задзвеніло. Він витягнув із землі скриню дуже дивної форми. На скрині був напис: «Тут спочиває Нума Помпілій, син Помпона, цар римлян». Римлянин згадав, що його город знаходиться на пагорбі Янікул, де, за переказами, похований другий цар Риму, Нума. Відкривши скриню він, на свій подив, не виявив там жодних слідів тіла. Натомість там лежали два сувої за підписом Нуми: один грецькою мовою, інший латиною. Римлянин заявив про свою знахідку в сенат. Схвильовані отці зібрались, щоб дослідити рукописи. З'ясувалось, що сувої містять піфагорійську релігійну філософію, і після довгих суперечок їх було вирішено спалити.

Джордано Бруно: філософ і єретик

30.03.2015, 17:50

Джордано Бруно — це єретик par excellence, тобто абсолютний єретик. Це людина, яка була засуджена та відлучена і від католиків, і від кальвіністів, і від лютеран. Людина, яка не вкладалась в жодну світоглядну або релігійну систему, яка існувала на той час.

Піфагор

18.08.2014, 20:24

Однією з найбагатших еллінських колоній Середземномор'я, які процвітали у VІІІ-VІ століттях до Р. X., була Велика Греція на берегах Південної Італії. Греки прибули сюди морем, висадилися в Брундизії й Таренті й заснували численні міста, серед яких швидко розвинулись і розквітли Сибаріс і Кротон.

Мармурова статуя Спартака, Дені Фуатьє

Спартак: історія лідера гладіаторського повстання

06.02.2014, 15:39

Фракійський гладіатор Спартак був лідером десятитисячної армії повсталих рабів. Він перемагав римські легіони більш ніж півдюжини разів, ведучи своїх людей вниз і вгору по Італійському півострову, поки не був убитий в бою в квітні 71 року до н.е.