XVII ст.

«Левіафан» Томаса Гоббса

09.02.2015, 16:50

«Левіафан» — слово, яке у всіх на слуху. Для більшості освічених людей Левіафан — це старозавітне чудовисько, а ще — знаменита філософська праця Томаса Гоббса. Навіть ті, хто ніколи не відкривав її, знають, що Левіафаном Гоббс називав державу, могутню і мало не всевладну. Праця Гоббса, дуже об'ємна, наполовину присвячена не політиці, а богослов'ю, привертає до себе увагу і викликає суперечки протягом століть. Розібратись в ній непросто, але дивним чином вона зберігає привабливість для широких мас, нових і нових поколінь читачів. Спробуємо хоча б частково розібратися в тому, про що в ній йдеться.

Образ Жанни д'Арк

16.10.2014, 17:11

Історія Жанни д'Арк — захоплюючий, але разом з тим дуже складний для вивчення сюжет. Орлеанська діва завжди була і залишається однією з тих історичних постатей, які привертають увагу не тільки професійних істориків, а й викликають інтерес у широкого кола людей. Саме тому у Франції в 2012 році дуже широко відзначалась 600-та річниця з дня її народження, було проведено відразу декілька великих конференцій і опубліковано величезну кількість робіт, присвячених цій даті, як наукових, так і науково-популярних.

Образ відьми

02.07.2014, 14:06

Існує велика кількість штампів, пов’язаних з інквізицією та процесами над відьмами, які абсолютно не виправдовуються. Головне кліше — середньовічні процеси над відьмами. Насправді основна частина антивідьомських процесів припадає на період з другої половини XV до кінця XVІІ століття. Середньовіччя закінчилось на межі XV-XVІ століть, відповідно це вже ранній Новий час. Такий же штамп — образ відьми.