XVI ст.

Парадокс конкісти

25.05.2015, 17:29

Конкіста — це, напевно, перша найбільша подія в історії людства, настільки детально документована. Збереглись десятки тисяч різних хронік, документів і реляцій. Простір для дослідження цього феномена незвичайний і величезний.

Джордано Бруно: філософ і єретик

30.03.2015, 17:50

Джордано Бруно — це єретик par excellence, тобто абсолютний єретик. Це людина, яка була засуджена та відлучена і від католиків, і від кальвіністів, і від лютеран. Людина, яка не вкладалась в жодну світоглядну або релігійну систему, яка існувала на той час.

Конкіста і метисація

14.01.2015, 19:08

Розмову про метисацію слід почати з відмінностей англійської колонізації від іспанської. І в цих відмінностях, як у краплі води, відбилися особливості іспанської конкісти.

Образ Жанни д'Арк

16.10.2014, 17:11

Історія Жанни д'Арк — захоплюючий, але разом з тим дуже складний для вивчення сюжет. Орлеанська діва завжди була і залишається однією з тих історичних постатей, які привертають увагу не тільки професійних істориків, а й викликають інтерес у широкого кола людей. Саме тому у Франції в 2012 році дуже широко відзначалась 600-та річниця з дня її народження, було проведено відразу декілька великих конференцій і опубліковано величезну кількість робіт, присвячених цій даті, як наукових, так і науково-популярних.

Образ відьми

02.07.2014, 14:06

Існує велика кількість штампів, пов’язаних з інквізицією та процесами над відьмами, які абсолютно не виправдовуються. Головне кліше — середньовічні процеси над відьмами. Насправді основна частина антивідьомських процесів припадає на період з другої половини XV до кінця XVІІ століття. Середньовіччя закінчилось на межі XV-XVІ століть, відповідно це вже ранній Новий час. Такий же штамп — образ відьми.

Кристал ісландського шпату

На старовинному кораблі знайшли «сонячний камінь» вікінгів

07.03.2013, 12:31

Серед уламків корабля, затонулого в XVI столітті, знайдено мінерал, схожий на «сонячний камінь» – навігаційний інструмент вікінгів, який згадується в ісландських сагах.