XV ст.

Христофор Колумб і відкриття Америки

27.11.2017, 14:30
Про щоденники Христофора Колумба, підготовку плавання в Індію і велику помилку, що обумовила велике відкриття.

Конкіста і метисація

14.01.2015, 19:08

Розмову про метисацію слід почати з відмінностей англійської колонізації від іспанської. І в цих відмінностях, як у краплі води, відбилися особливості іспанської конкісти.

Образ Жанни д'Арк

16.10.2014, 17:11

Історія Жанни д'Арк — захоплюючий, але разом з тим дуже складний для вивчення сюжет. Орлеанська діва завжди була і залишається однією з тих історичних постатей, які привертають увагу не тільки професійних істориків, а й викликають інтерес у широкого кола людей. Саме тому у Франції в 2012 році дуже широко відзначалась 600-та річниця з дня її народження, було проведено відразу декілька великих конференцій і опубліковано величезну кількість робіт, присвячених цій даті, як наукових, так і науково-популярних.

Вчені визначили раціон Річарда III за хімічним складом його кісток

18.09.2014, 12:03

Спеціалісти з Лестерського університету та Британської геологічної служби відстежили географічні переміщення, зміни в раціоні та соціальному статусі Річарда III протягом усього його життя за хімічним складом кісток.

Образ відьми

02.07.2014, 14:06

Існує велика кількість штампів, пов’язаних з інквізицією та процесами над відьмами, які абсолютно не виправдовуються. Головне кліше — середньовічні процеси над відьмами. Насправді основна частина антивідьомських процесів припадає на період з другої половини XV до кінця XVІІ століття. Середньовіччя закінчилось на межі XV-XVІ століть, відповідно це вже ранній Новий час. Такий же штамп — образ відьми.

Знайдено уламки судна, на якому Колумб міг відкрити Америку

15.05.2014, 15:29

Археологи, ймовірно, знайшли уламки знаменитого флагману Христофора Колумба, — Санта-Марія. Судно лежить на дні моря, неподалік від північного узбережжя Гаїті.

Міф про Річарда III

31.08.2013, 13:32

Чому Шекспір описував Річарда III чудовиськом? Як насправді виглядав король? В якій області тюдорівський міф про жахливі діяння Річарда III ніколи не був прийнятий? Про це розповідає кандидат історичних наук Олена Браун.

Війни Троянд

29.08.2013, 18:53

Що послужило початком «війн Троянд»? Що ми знаємо про історію військових дій? Яке походження назви цього історичного періоду? І як формувався міф про війни Троянд? Про це розповідає кандидат історичних наук Олена Браун.

Портрет Колумба роботи Себастьяно дель Пьомбо

Вкотре визначено місце народження Христофора Колумба

17.10.2012, 13:42

Іспанські вчені визначили нове місце народження Христофора Колумба. Припускають, що це острів Ібіца у східних берегів Іспанії. Однак стверджувати щось напевно поки рано. За останні п'ятдесят років не раз одне припущення змінювало інше: Генуя, Португалія, Галісія... Але де похований відомий мандрівник – теж справа темна.