Еволюція харчування Homo

mia для розділу статті / 08.10.2013 / Джерело

Який напрям займається реконструкцією способу життя видів на ранній стадії еволюції людини? Як система харчування впливає на розвиток мозку? І на якій стадії розвитку людина починає готувати їжу? Про це розповідає доктор історичних наук Марія Добровольська.

Марія Всеволодівна Добровольська — доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології РАН. Її невелика лекція розповідає про процес енцефалізації, харчування викопних видів і методи вивчення дієти.

«Людство належить до такого дивовижного типу створінь, якому обов’язково потрібно знати своє минуле. Уявіть, що ви все забули — амнезія не дає людині нормально жити. Так само вимушена амнезія не дає нормально жити людству. У нас є блискуча перспектива відкриття свого минулого і себе як виду, як спільності. Коли мова йде про недавнє минуле, історичне минуле — це більш-менш зрозуміло. Але більша частина людського минулого — дуже глибока давнина, дописемні часи, і навіть «долюдські» в еволюційному сенсі часи. Втім, постійне прагнення будь-якої людини знати свої витоки — це універсальна риса, характерна всім нам. Ті ж міфи всі починаються з космогонічних історій».